Verschrikkelijk makkelijk no-bake chocoladedessert met 4 lagen (dat viral gaat!)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.culy.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F03%2FNo-bake_Chocoladedessert_Ahmad_Alzamal_Cake_Lazy_Cat_4.jpg)
Wie net als wij per direct naar de supermarkt is gegaan om ingrediënten in te slaan na het zien van dit viral no-bake chocoladedessert (#lazycat) van chef Ahmad Alzamel op TikTok, begrijpen we helemaal.
Ingrediënten
Voor 12 personen:- 1 chocoladecake
- 100 ml chocolademelk
- 150 gram roomkaas
- 150 gram mascarpone
- 360 ml slagroom
- 100 ml gecondenseerde melk
- 1 theelepel vanille-extract
- 1 zakje slagroomversteviger (of 1 eetlepel maizena)
- 270 gram chocolade + extra om te serveren
- 200 gram rice crispies (of coco pops)
- 20 gram cacaopoeder
Ahmad Alzamel cake
Wie is de chef die deze verschrikkelijk lekkere cake heeft verzonnen? Ahmad komt uit Koeweit en heeft inmiddels vier miljoen volgers met wie hij de lekkerste recepten deelt. Denk aan Qatarese Kabsa, simpele tosti’s en dus ook dit makkelijke no-bake chocoladedessert; een recept dat hij tijdens de islamitische vastenmaand Ramadan heeft gepubliceerd.
Binnen no-time ging dit recept viral in het Midden-Oosten, en het werd al vrij snel door de rest van de wereld opgepikt. Uiteraard ook door ons.
No-bake lazy cat chocoladedessert
Het chocoladedessert van Ahmad bestaat uit vier lagen. Waarvan de eerste, een chocoladecake, kant-en-klaar gekocht kan worden in de supermarkt. Wil je uitpakken? Maak hem dan helemaal zelf met dit handige basisrecept.
We voegen mascarpone toe aan de roomlaag die bovenop de cake komt, om het dessert zo iets minder cheesecake-achtig te maken. Dat vinden we beter passen bij de volle chocoladesmaak. Want de derde laag bestaat uit een simpele chocoladeganache, afgemaakt met in chocolade en cacao gehulde rice crispies.
Het fijne aan dit no-bake chocoladedessert is dat je het goed van tevoren kan maken. Perfect voor iftar, Eid-al-Fitr (Suikerfeest) en andere feestdagen als Pasen of een groot diner met vrienden en familie.
No-bake chocoladedessert
- Snijd de chocoladecake in plakken en verdeel over de bodem van je taartvorm. Giet 100 ml chocolademelk over de cake, om hem zo vochtig te houden. Laat de cake het vocht opnemen en zet in de koelkast terwijl je verder gaat met het chocoladedessert.
- Klop de mascarpone en roomkaas los met een mixer, ongeveer 1 minuut. Voeg daarna 240 ml slagroom, 100 ml gecondenseerde melk en 1 theelepel vanille-extract toe. Mix tot een glad beslag en voeg extra gecondenseerde melk toe indien je de room zoeter wil.
- Doe een zakje slagroomversteviger bij de room, of 1 eetlepel maizena, zo blijft de roomlaag van het chocoladedessert stevig tijdens het serveren. Klop nog eens tot alles goed is gemengd en giet de roomlaag over de cake. Verdeel goed en laat rusten in de koelkast terwijl je de ganache en rice crispies bereidt.
- Smelt 70 gram chocolade au bain marie. Voeg de rice crispies toe aan de gesmolten chocolade en schep goed om tot alle rice crispies zijn bedekt. Verspreid het mengsel over een stuk bakpapier om kort af te laten koelen.
- Verwarm ondertussen 120 ml room in een steelpannetje of in de magnetron en giet over 200 gram gehakte chocolade. Laat dit een paar minuten staan. Roer vervolgens door de ganache tot alle chocolade is gesmolten en je een glad mengsel hebt. Giet de ganache over de roomlaag en spreid goed uit.
- Meng de chocolade rice crispies met 2 eetlepels cacao zodra de chocolade iets is uitgehard. Hussel tot alle rice crispies zijn bedekt en schep daarna over de ganache.
- Bestrooi eventueel met extra cacaopoeder, zeezoutvlokken en geschaafde chocolade.
- Zet het chocoladedessert minimaal 1 uur in de koelkast en serveer.
Nog meer no-bake dessert die je wil opslaan:
- Een heerlijk verwenmomentje voor jezelf: no-bake cheesecake met witte chocolade
- Een fantastisch recept om te maken met kinderen: chocolade-salami
- Een dessert dat niet al te veel werk kost: vegan masala chai no-bake mini cheesecakes